ADRES PUNKTU ODBIORU PRÓBEK KLESZCZY W ŁODZI

ul Retkińska 79c, Łódź

Telefon: 71 757 54 64

Badanie kleszcza w Łodzi – zagrożenie

Z roku na rok coraz więcej kleszczy jest nosicielami groźnych chorób, takich jak Borelioza, anaplazmoza, kleszczowe zapalenie mózgu,  toksoplazmoza czy babeszjoza.  Samo ukąszenie przez kleszcza nie jest bolesne, co powoduje, że większość osób nie podejrzewa nawet ukąszenia, a wiele z nich nie pamięta nawet ukąszenia. Aby móc uniknąć długiego leczenia antybiotykami i poczuć się bezpiecznie, warto wykonać badanie kleszcza.

Badanie Kleszcza Łódź

 Jak wygląda badanie kleszcza w praktyce

Badanie genetyczne kleszcza można wykonać bezpośrednio po ugryzieniu przez kleszcza. Aby skorzystać z możliwości przeprowadzenia takiego badania należy usunąć bezpiecznie kleszcza ze skóry. Można to zrobić przy wykorzystaniu pęsety lub przyrządów do wyciągania kleszczy, które można nabyć w aptece. Wbrew powszechnej opinii kleszcza nie powinno się wykręcać ani smarować tłuszczem, gdyż może to zwielokrotnić ryzyko zakażenia. Następnie kleszcza należy zapakować do woreczka strunowego lub pojemnika przeznaczonego do badania moczu oraz zapakować do koperty lub paczki. Kurier odbierze kleszcza ze wskazanego przez Ciebie adresu w Łodzi lub w każdym innym mieście w Polsce.

Badanie odbywa się przy wykorzystaniu najbardziej czułej metody diagnostyki molekularnej – PCR Real-Time – ilościowej reakcji łańcuchowej polimerazy DNA. Umożliwia ona szybką i niezykle skuteczną detekcję chorobotwórczych mikroorganizmów. Wynik badania zostanie wydane

Badany kleszcz zostanie przetransportowany z Łodzi do laboratorium przez kuriera zazwyczaj w ciągu 1 dnia. Transport kurierem nie wpływa na skuteczność badania.

Dlaczego warto wykonać badanie kleszcza:

    • jesteśmy placówką z ogromnym doświadczeniem  i jednym z liderów rynku badań genetycznych kleszczy

    • jesteśmy zarejestrowanym Podmiotem Medycznym

    • badania w Laboratorium wykonują wyłącznie diagności laboratoryjni

  • stosujemy nowoczesną i dokładną technikę Real-Time PCR

  • wydajemy wynik szybko – zazwyczaj po kilku dniach od dostarczenia kleszcza

Sprawdź również inne nasze placówki: badanie kleszcza we Wrocławiu oraz badanie kleszcza w Warszawie.

Zamów Badanie Kleszcza – Kliknij Tutaj