kleszcz u dziecka co robić

Kleszcz u dziecka co robić

Wielu naszych klientów zadaje nam pytanie co robić w przypadku wystąpienia ukąszenia kleszcza u dziecka jest bardzo groźnym zjawiskiem. Ukąszenie kleszcza może prowadzić do wielu chorób w tym boreliozy oraz kleszczowego zapalenia mózgu. Niezwykle istotne jest bezpieczne wyciągnięcie kleszcza u dziecka ze skóry.

Odpowiadając na pytanie co robić po ukąszeniu kleszcza u dziecka – należy przede wszystkim usunąć bezpiecznie kleszcza u dziecka.daughter-1507693_960_720

1. Co robić po ukąszaniu kleszcza u dziecka – usuwanie kleszcza

Kleszcza u dziecka można usunąć lassem, pensetą do usuwania kleszczy lub innymi przyrządami do tego służącymi. Kleszcza powinno się uchwycić jak najbliżej skóry i delikatnym acz pewnym ruchem wyciągnąć go. W żadnym wypadku kleszcza u dziecka nie można wykręcać. Po wyciągnięciu kleszcza należy zdezynfekować ranę, a następnie oczyścić ręce mydłem.

2. Co robić po ukąszeniu kleszcza u dziecka – profilaktyka

We współczesnym świecie, pomimo rozwoju technologicznego, bardzo ciężko uchronić dziecko przed ukąszeniem kleszcza. Choć powinniśmy próbować. Niezykle istotna jest profilaktyka. W przypadku kiedy dziecko przebywa w lesie lub na łące warto zaopatrzyć się w środki służące do odstraszania kleszczy. Ponadto w przypadku wycieczek do lasu warto ubrać dziecko w odzież z długimi rękawami oraz czapkę.

3. Co robić po ukąszeniu kleszcza u dziecka -Badanie kleszcza jako metoda wykluczenia zakażenia

Dla dziecka ukąszenie kleszcza może być  szczególnie groźne. Dlatego promujemy i polecamy przeprowadzenie w naszym laboratorium badania kleszcza na obecność chorób odkleszczowych, w tym w szczególności boreliozy. Borelioza nie wykryta wcześnie może przejść w stadium przewlekłe, a w takim stadium jest bardzo trudno wyleczalne. Badanie kleszcza jako jedyne może w zasadzie w 100% wykluczyć zakażenie boreliozą i kleszczowym zapaleniem mózgu u dziecka. Kleszcze mogą przenosić również inne niebezpieczne dla naszych dzieci choroby – w laboratorium Innowacyjnej Diagnostyki można przeprowadzić badanie również w kierunku innnych niebezpiecznych chorób przenoszonych przez kleszcze – babeszjozy i anaplazmozy.

Zobacz więcej – kleszcz u dziecka – co robić?

© 2014 - Blumed sp. z o.o. by

Ogólnopolskie Biuro Obsługi        71 757 54 64