badanie kleszcza szczecin

Badanie kleszcza Szczecin – choroby przenoszone przez kleszcze

Szacuje się, że nawet 30% kleszczy jest nosicielami chorób takich jak borelioza, anaplazmoza, babeszjoza, bartoneloza czy kleszczowe zapalenie mózgu. Zarówno w kontekście szybkiego powrotu do zdrowia jak i komfortu psychicznego pacjenta ważna jest szybka diagnostyka oraz ewentualne wdrożenie leczenia przez doświadczonego lekarza.

Wśród najgroźniejszych chorób przenoszonych przez kleszcze szczególne miejsce zajmuje borelioza. Może ona wywoływać wiele bardzo groźnych i przewlekłych objawów, w tym objawów neurologicznych. Wbrew obiegowej opinii, rumień, który jest charakterystycznym objawem występującej infekcji występuje tylko w mniejszości przypadków osób zakażonych. Rumień występuje tylko u około 30% przypadków.

Niezwykle istotne jest szybkie rozpoznanie i rozpoznanie leczenia, ze względu na to, że szybkie rozpoczęcie leczenia znacząco skraca czas potrzebny na wyleczenie oraz chroni przed wystąpieniem powikłań.  W pierwszym etapie choroba jest stosunkowo prosta do wyleczenia. Zbyt późne wdrożenie leczenia wiąże się z dużymi kosztami oraz jest znacznie trudniejsze, wymagające dłuższego zażywania antybiotyków.

Testy przeprowadzane z krwi nie są wystarczająco skuteczne. Najczęściej stosowany w diagnostyce zakażenia boreliozy test Elisa ma tylko około 30% skuteczności.

Badanie Kleszcza Szczecin – diagnostyka genetyczna

Innowacyjna metoda diagnostyki boreliozy

Rozwiązaniem jest badanie kleszcza, które pozwala na szybkie wykluczenie ryzyka zakażenia. Ważne jest, aby badanie było przeprowadzane metodą badania genetycznego – metodą PCR REAL TIME. Innowacyjna Diagnostyka odbiera również kleszcze do badania w Szczecinie. Wystarczy, że na stronie głównej serwisu https://zbadajkleszcza.pl podasz dane odbioru kleszcza i zapakujesz go do woreczka strudnowego lub moczówki a następnie zapakujesz do pudełka lub koperty. Kurier odbierze od Ciebie kleszcza i następnego dnia dostarczy do laboratorium. Czas oczekiwania na wynik wynosi od 1 do 7 dni.

Tutaj zamówisz badanie

© 2014 - Blumed sp. z o.o. by

Ogólnopolskie Biuro Obsługi        71 757 54 64