Badanie Kleszcza – odbiór kleszczy do badania genetycznego w Gdańsku

Rosnące zagrożenie chorobami przenoszonymi przez kleszcze

Każdego roku ilość kleszczy, które przenoszą groźne choroby, takie jak Borelioza, Anaplazmoza, wirusa TBEV przenoszącego Odkleszczowe Zapalenie Mózgu, Toksoplazmozę oraz Babeszjozę. Ugryzienie przez kleszcza jest zazwyczaj nieodczuwalne przez ofiarę na której żeruje. Efektem tego jest to, że większość osób nie podejrzewa nawet, że zostały ugryzione lub też zapomina o tym, że zostały ukąszone, lekceważąc sprawę. Niestety takie podejście jest groźne, gdyż, w celu uniknięcia długiego leczenia antybiotykami zaleca się jak najwczesną diagnostykę i możliwość wykluczenia zakażenia. Takią możliwość daje innowacyjne badanie przeprowadzane metodą PCR Real-Time – badanie genetyczne.

W jaki sposób zrobić badanie kleszcza w Gdańsku

Badanie kleszcza, możemy zrobić w każdym momencie po bezpiecznym usunięciu go ze skóry. Pamiętać należy, że im krótszy czas, który kleszcz spędza w skórze tym ryzyko zakażenia jest mniejsze, aczkolwiek nigdy nie można go całkowicie wykluczyć opierając się wyłącznie na kryterium czasowym. Kleszcza najlepiej usunąć przy pomocy przyrządów do tego służących, które można nabyć w każdej aptece lub zgłosić się do przychodni, która świadczy tego rodzaju usługi. Pamiętać należy, żeby nie smarować kleszcza żadnymi substancjami, gdyż wymiotujący kleszcz wprowadza wiele chorobotwórczych mikroorganizmów do ciała ofiary, co wydatnie zwiększa ryzyko zakażenia. Kleszcza należy bezpiecznie zapakować do pojemnika, który umożliwia nam bezpieczne przewiezienie lub wysłanie kleszcza. Idealnie do tego celu nadają się małe woreczki strunowe lub pojemniki do badania moczu. Tak zabezpieczonego kleszcza można zawieźć do Centrum Świętego Łukasza w Gdańsku przy ul. Narwickiej 11a. Kleszcza można też wysłać bezpośrednio do laboratorium Blumed na ul. Duńską 11 do Wrocławia.

Transport kleszcza

Kleszcz, którego oddajemy do badania zostanie przetransportowany  z Gdańska do laboratorium zazwyczaj następnego dnia roboczego.Warunki transportowe nie wpływają na wiarygodność uzyskanego wyniku badań genetycznych. Wynik jest przesyłany Pacjentom na maila w terminie do 7 dni (zazwyczaj do 3 dni roboczych)

Dlaczego warto?
Laboratorium ma bardzo duże doświadczenie i historycznie  przebadało tysiące próbek kleszczy
Laboratorium Blumed jest zarejestrowanym Podmiotem Medycznym
badania  wykonują tylko doświadczeni diagności laboratoryjni
stosujemy najnowocześniejszą i najdokładniejszą technikę Real-Time PCR
wynik jest wysyłany bardzo szybko – zazwyczaj po kilku dniach od dostarczenia próbki

© 2014 - Blumed sp. z o.o. by

Ogólnopolskie Biuro Obsługi        71 757 54 64